17 aprilie 2024
SportFotbal/ Liga a II-a: Invinsi pe final. Dacia Unirea Braila -...

Fotbal/ Liga a II-a: Invinsi pe final. Dacia Unirea Braila – SC Bacau 2-0 (0-0)

Plecati din nou in ziua jocului, ca si la precedentul meci de campionat, câstigat miercuri cu 5-1 la Clinceni, contra Academicii, bacauanii de la Sport Club nu au putut repeta isprava si sâmbata, la Braila.

De data aceasta, SC Bacau a pierdut cu 2-0 intâlnirea cu gazdeele de la Dacia Unirea Braila, din penultima etapa a play-off-ului ligii secunde. Oboseala si-a pus amprenta pe evolutia oaspetilor, care au primit cele doua goluri in ultimele 17 minute de joc.

Scorul a fost deschis in min. 73 de Frunza, intrat pe teren cu trei minute mai devreme, rezultatul final fiind stabilit in min.80, de Musca. Antrenorul Cristi Popovici a utilizat formula: Ureche- Masella (’79 Sahru), Ursu, Burca- Mihalachioae, Adascalitei, Corban (’79 Ignea), Giurgiu- Grumezescu (’66 Nemtanu), Vraciu, Gheorghiu. In ultima etapa, programata sâmbata, 28 mai, Sport Club va primi vizita liderei Rapid Bucuresti.