Campionatul National pe Sectiuni la Dans Sportiv – Dance  All Stars. Rezultate

0


Derulat pe perioada a trei zile la Sala Polivalenta din Capitala (4, 5 si 6 martie), Campionatul National pe Sectiuni la Dans Sportiv – Dance All Stars, organizat de Clubul de Dans Sportiv Contessina condus de Cornelia Dobre, sub egida Federatiei Romane de Dans Sportiv si cu sprijinul Ministerului Tineretului si Sportului, a reunit pe parchetul de dans cei mai buni sportivi ai momentului, aproximativ 1500 de dansatori (peste 700 de perechi).

Competitiile au fost jurizate de cei mai buni arbitri europeni ai momentului, foste marii glorii ai dansului sportiv, acestia venind din Rusia, Anglia, Belgia, Olanda, Lituania, Spania, Elvetia, Belorusia, Italia, Germania, presedintele juriului Cristian Parnescu,obsevator federal Costin Mihaiu,director de concurs Gheorghe Raducan.
 
Importanta Campionatului National pe Sectiuni este majora pentru ca astfel s-au desemnat sportivii care ne vor reprezenta in 2016 la “Mondiale”si “Europene”, acestia fiind campionii si vicecampionii 
nationali.

Premierea a fost facuta de domnul Vasile Gliga presedintele F.R.D.S. Atasam in continuare locurile ocupate in finale, pe sectiuni, la fiecare categorie de varsta:

JuvII (10-11 ani) OPEN Standard

1. Pantazi Robert Stefan – Morariu Alessia Ioana //Violet (Bucuresti)
2. Zaharia Razvan Andrei – Tarzianu Ana Maria //Palatul Copiilor Iasi 
(Iasi)
3. Pislaru Eduard Victor – Mihalache Maria Georgiana //Mihai Petre 
(Bucuresti)
4. Lefter Anghelescu Rares Andrei – Hartopeanu Maria Izabela //Fantezia 
(Galati)
5. Rusu Alex – Rusu Maya //Rus Team (Baia Mare)
6. Murarus Valentin Patrick – Tutuianu Florentina Bianca //Ru Apollo 
(Ramnicu Valcea)
7. Simion Stefan – Ionescu Maria //Mihai Petre (Bucuresti)

Juv II (10-11 ani) OPEN Latin
Final
1 Toth Istvan Aramisz – Nirucz Lorena Andreea Stephany (Oradea)
2 Zaharia Razvan Andrei – Tarzianu Ana Maria Palatul Copiilor Iasi 
(Iasi)
3 Murarus Valentin Patrick – Tutuianu Florentina Bianca Ru Apollo 
(Ramnicu Valcea)
4 Pislaru Eduard Victor – Mihalache Maria Georgiana Mihai Petre 
(Bucuresti)
5 Tripon Darius Cosmin – Rasadean Marissa Magnum Vrd (Timisoara)
6 Simion Stefan – Ionescu Maria Mihai Petre (Bucuresti)
7 Rusu Alex – Rusu Maya Rus Team (Baia Mare)

Jun I (12-13 ani) OPEN Standard

1 Matasaru Stefan Liviu – Motoc Alexandra Dance Energy (Iasi)
2 Vatamaniuc Alexandru Andrei – Stanciu Ioana Daiana Zedan’S (Bucuresti) 
– Alessia Dance (Bucuresti)
3 Rebeja Alexandru – Lungu Felicia Violet (Bucuresti)
4 Dobranis Denis – Vacar Iris Dance Art – Clubul Sportiv Scolar 
Targu-Mures (Targu Mures)
5 Lorincz Marc Andrei – Luncan Roxana Carina Exclusive (Oradea)
6 Miu Mihnea Cristian – Bidica Julia Denisa Pas In Doi (Bucuresti)
7 Campean Lukas – Robu Raluca Ioana Rus Team (Baia Mare)

Jun II (14-15 ani) OPEN Latin

1. Mihai Alexandru Cristian – Andrei Raluca Maria //Generatia 9 
(Bucuresti)
2. Nitu Marius Eric – Iosub Ioana Antonia //Alessia Dance (Bucuresti) – 
Dance Energy (Iasi)
3. Lupoaie Cosmin – Radu Maria Cristina //Fantezia (Galati)
4. Purdila Tiberiu – Tancau Justina Theodora //Sp. Stud. Univ. Buc. 
(Bucuresti) – Authentic Dance Sport 2007 (Bacau)
5. Petcu Andrei – Buzuleac Bianca //Mystic (Resita)
6. Boldojan Lucian Constantin – Dinca Roxana //Generatia 9 (Bucuresti) – 
Mihai Petre (Bucuresti)
7. Ionescu Tudor Andrei – Pistol Alyssa Andreea //Dance Fever 
(Bucuresti)

Juv I (6-9 ani) BASIC 4D Standard
1. Padurariu Stefan Alexandru – Herman Anastasia //Dance Studio (Iasi)
2. Szabo Gabriel Lucian – Lechintan Mara //Latino Angels (Dej)
3. Berbece Ioan Patrick – Roibu Alexia Stefania //Ru Apollo (Ramnicu 
Valcea)
4. Vatafu Alexandru – Ciuca Dea Floriana //Suprem Dance (Ramnicu Valcea)
5. Ciucu Stefan – Iliescu Maria Bianca //Dance Fever (Bucuresti)
6. Nanu Iacob Gabriel – Nimu Andreea Denisa //Dance Spirit (Timisoara) – 
Sportim Dance (Timisoara)

Youth (16-18 ani) OPEN Standard

1. Rednic Paul Ionut – Lucaciu Roxana //Rus Team (Baia Mare) – Magnum 
Vrd (Timisoara)
2. Stan Tiberiu Florin – Grigore Daria //Pas In Doi (Bucuresti) – 
Palatul National Al Copiilor Bucuresti (Bucuresti)
3. Saceleanu George Alexandru – Nuszbaum Alexandra Maria //Dance Spirit 
(Timisoara)
4. Dobranis Darius – Hritcu Mesenschi Dennis //Dance Art – Clubul 
Sportiv Scolar Targu-Mures (Targu Mures)
5. Constantin Elvin – Adochitei Carina Monica //Imperial (Iasi)
6. Muresan Tudor – Precup Ada Maria //Dansul Viorilor (Reghin) – Dance 
Art – Clubul Sportiv Scolar Targu-Mures (Targu Mures)
7. Matei Denis Gabriel – Iovanas Iana //Magnum Vrd (Timisoara)

Adult (19-34 ani) OPEN Standard

1. Campigotto Paolo – Petre Alina Daniela //Mihai Petre (Bucuresti)
2. Mushtukov Evgeny – Sardarescu Andreea Carmen //Sp. Stud. Univ. Buc. 
(Bucuresti)
3. Sirica Pasquale – Kilin Dora //Fan Dance Club (Brasov) – Crystal Top 
Dance (Cluj-Napoca)
4. Faliboga Raul – Radu Andra Mihaela //Fantezia (Galati)
5. Hiruta Marius Andrei – Galban Andra Beatrice //Vals 97 (Brasov) – Top 
Dance Life (Bistrita)
6. Rusnac Calin – Trasnea Carmen Andra //Alegria (Timisoara) – Alessia 
Dance (Bucuresti)
7. Grozea Cristian – Popa Raluca Elena //Pas In Doi (Bucuresti) – Fan 
Dance Club (Brasov)

Sen I (35-50 ani) OPEN Standard

1. Simon Sorin – Constantinescu Florentina //Silhouette (Ploiesti)
2. Nedelcu Silviu Adrian – Nedelcu Nicoleta //Violet (Bucuresti)
3. Boros Virgil – Demsorean Ana //Hobby Dance (Bucuresti) – Deco Dance 
(Bucuresti)
4. Momocea Marius – Bunescu Suzana //Impetus (Bucuresti)
5. Oporanu Traian Marcel – Oporanu Florina Claudia //Marea Generatie 
Viitoare (Slatina)
6. Potolea Paul – Stoica Andreea //Phoenix (Bucuresti)
7. Delczeg Andras – Condurache Ildiko //Dance Art – Clubul Sportiv 
Scolar Targu-Mures (Targu Mures)

Jun I (12-13 ani) OPEN Latin

1. Matasaru Stefan Liviu – Motoc Alexandra //Dance Energy (Iasi)
2. Miu Mihnea Cristian – Bidica Julia Denisa //Pas In Doi (Bucuresti)
3. Renghea Stefan Victor – Banaga Laura Adriana //Valentina Dance 
(Braila)
4. Vadana Rares Emanuel – Neculae Tea Maria //Fantezia (Galati)
5. Paun Alexandru Nicolae – Andreescu Arianna //Generatia 9 (Bucuresti) 
– Zedan’S (Bucuresti)
6. Dragne Ionut Cristian – Olteanu Camelia Gabriela //Hobby Dance 
(Bucuresti)
7. Gorgan David Daniel – Popa Diana Maria //Stephany (Oradea)

Jun II (14-15 ani) OPEN Standard
1. Zicoane Heler Sebastian Alin – Copos Anca //Sportim Dance (Timisoara)
2. Gradea Laviniu Ionut – Bujor Alexandra Cristina //Zedan’S (Bucuresti)
3. Ionescu Tudor Andrei – Pistol Alyssa Andreea //Dance Fever 
(Bucuresti)
4. Boldojan Lucian Constantin – Dinca Roxana //Generatia 9 (Bucuresti) – 
Mihai Petre (Bucuresti)
5. Lupoaie Cosmin – Radu Maria Cristina //Fantezia (Galati)
6. Marita Ciprian Petre – Bumba Oana Tamara //Royal Dance Club (Abrud)
7. Comsa Dragos Marian – Olteanu Maria Teona //Sp. Stud. Univ. Buc. 
(Bucuresti) – Zedan’S (Bucuresti)

Juv I (6-9 ani) BASIC 4D Latin
1. Padurariu Stefan Alexandru – Herman Anastasia //Dance Studio (Iasi)
2. Ciucu Stefan – Iliescu Maria Bianca //Dance Fever (Bucuresti)
3. Berbece Ioan Patrick – Roibu Alexia Stefania //Ru Apollo (Ramnicu 
Valcea)
4. Vatafu Alexandru – Ciuca Dea Floriana //Suprem Dance (Ramnicu Valcea)
5. Szabo Gabriel Lucian – Lechintan Mara //Latino Angels (Dej)
6. Walter Christian – Popescu Naomi Sofia //Fantasy Dance (Cisnadie)
7. Radulescu Razvan Andrei – Coconel Diana Elena //Karnaval (Bucuresti)

Youth (16-18 ani) OPEN Latin
1. Ardeiu Fabian – Manea Andreea Raluca //Alegria (Timisoara)
2. Beca Alin Andrei – Tampau Elena Catalina //Authentic Dance Sport 2007 
(Bacau)
3. Coman Eduard Florentin – Tudorache Irina Elena //Generatia 9 
(Bucuresti)
4. Kozma Zsolt – Sarig Edina Szilvia //Hot Moves (Brasov)
5. Dicilea Alex Valentin – Schumacher Raisa Michelle //Pygmalion 
(Bucuresti) – Mihai Petre (Bucuresti)
6. Saceleanu George Alexandru – Nuszbaum Alexandra Maria //Dance Spirit 
(Timisoara)
7. Otelea Andrei Catalin – Dumitru Monica Alexandra //Pas In Doi 
(Bucuresti) – Davidans (Bucuresti)

Adult (19-34 ani) OPEN Latin
1. Ciflicli Roman – Gliga Mirona //Dansul Viorilor (Reghin)
2. Moldovan Paul Adrian – Tatar Cristina //Dance Art – Clubul Sportiv 
Scolar Targu-Mures (Targu Mures)
3. Miculescu Alexandru Ionut – Pacurar Andra //Dance Spirit (Timisoara)
4. Paraschiv Mihai – Illes Diandra Aniela //Fantezia (Galati) – 
Authentic Dance Sport 2007 (Bacau)
5. Ion Alexandru – Toma Andreea Diana //Alessia Dance (Bucuresti)
6. Rotaru Serban Patrick – Apatiei Daniela Maria //Fantasy Dance 
(Cisnadie)
7. Leontiev Valeriu – Cureliuc Andreea Carla //Generatia 9 (Bucuresti)

Sen I (35-50 ani) OPEN Latin
1. Simon Sorin – Constantinescu Florentina //Silhouette (Ploiesti)
2. Dragnea Mihai – Dragnea Andreea //D’Estiny Dance (Pitesti)
3. Rauta Dragos – Rauta Alexandra //Happy Dance (Buzau)
4. Momocea Marius – Bunescu Suzana //Impetus (Bucuresti)
5. Oporanu Traian Marcel – Oporanu Florina Claudia //Marea Generatie 
Viitoare (Slatina)
6. Kiss Bertalan Cristian – Illyes Dalma Maria //Rus Team (Baia Mare)

Sen II (51-60 ani) OPEN Standard
1. Paun Bogdan Mihail – Simion Marilena //Pas In Doi (Bucuresti) – Hobby 
Dance (Bucuresti)
2. Kiss Bertalan Cristian – Illyes Dalma Maria //Rus Team (Baia Mare)
3. Talpes Florin – Talpes Roxana Mariuca //Mihai Petre (Bucuresti)
4. Potolea Paul – Gropcicova Daniela //Phoenix (Bucuresti) – Hobby Dance 
(Bucuresti)
5. Constantin Pompiliu – Maruta Roxana Elena //Hobby Dance (Bucuresti)
6. Pavel Cristian – Coman Paraschiva //Hobby Dance (Bucuresti)
7. Gheorghiev Slavi Florin – Gheorghiev Ioana Sorina //Phoenix 
(Bucuresti) – Hobby Dance (Bucuresti)

Campionat National Profesional Division ADULT OPEN Latin (CN LA PD 
ADULT)

1. Mangra Alexandru Andrei – Duicu Elena //Hot Moves (Brasov)
2. Hinta Andrei Horatiu – Pavel Anca Elena //Violet (Bucuresti)



Raspunderea juridica a comentariilor revine in totalitate autorilor. Inainte de a comenta, cititi Standardele comunitatii! Nu vom accepta comentariile rasiste, xenofobe, care indeamna la ura sau care incita la violenta. In cazul in care considerati ca un comentariu deja aprobat ar trebui eliminat, va rugam sa ne instiintati folosind acest formular.

LĂSAȚI UN MESAJ